Turniej rycerski na zamku w Golubiu-Dobrzyniu 2020 | Dwór Fijewo | Dwór Fijewo

Turniej rycerski na zamku w Golubiu-Dobrzyniu

turniej rycerski

Nasi Goście z reguły świetnie wiedzą, że oto wizytują ziemię mocno naznaczoną historią. Golub-Dobrzyń jest miastem o bogatych losach, które było wielokrotnie wymieniane w kronikach z uwagi na ważne zdarzenia, które miały tu miejsce. To dziedzictwo jest zauważalne praktycznie na każdym kroku i w dużej mierze sprawia, że miasto nasze jest magnesem na turystów. Wystarczy rozejrzeć się wokół i podziwiać chociażby historyczną zabudowę miasta, a przede wszystkim robiący spore wrażenie Zamek Golubski. To właśnie on jest swego rodzaju centrum lokalnego życia, co znajduje swoje odbicie w konkretnych wydarzeniach.

Rycerska rywalizacja u stóp zamku

Do najgłośniejszych lokalnych wydarzeń, które przyciągają rzeszę zainteresowanych odbiorców z Polski i zagranicy, zalicza się Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. To impreza o charakterze historycznym, podczas której rekonstruktorzy skoncentrowani na okresie średniowiecznym wcielają się w rolę dawnych wojów. W zamkowej scenerii odbywa się rywalizacja w zakresie konkurencji zręcznościowych, a także pokazy walk i oręża typowego dla rycerzy średniowiecznych. Warto podkreślić, że swoje umiejętności oraz starannie przygotowane stroje i broń prezentują pasjonaci z całego świata, w tym z Kanady, Australii, Niemiec czy Danii.

Turniej rycerski na zamku w Golubiu-Dobrzyniu

Wydarzeniu towarzyszą także inne ciekawe eventy, w tym jarmark. W jego ramach pojawiają się liczne stoiska oferujące specjały regionalne, rękodzieło czy oryginalne pamiątki. Cała impreza ma typowo rodzinny charakter, więc staje się znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Poza tym uczestnicy mogą lepiej poznać historię Polski i Europy, zwłaszcza w kontekście dziejów średniowiecza oraz specyfiki rycerskiego etosu. Oczywiście doskonałym miejscem na nocleg w czasie imprezy jest Dwór Fijewo, do którego serdecznie zapraszamy!

Rycerski lipiec w Golubiu-Dobrzyniu

Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski odbywa się regularnie i ma naprawdę długą tradycję. Edycja w roku 2020 jest 44. z rzędu. Wydarzenie zaplanowano na 3-5 lipca. Scenerią jak zawsze będzie wspaniały Zamek Golubski.

Poszukujesz więcej atrakcji w Golubiu-Dobrzyniu i okolicy? Sprawdź nasz wpis Atrakcje turystyczne w Golubiu-Dobrzyniu.